Ignorare comenzi Panglică
Salt la conținutul principal

Departamente / Cadre didactice

​​​​​​​​​​Departamente


DEPARTAMENTUL ŞTIINŢE BIOMEDICALE

DIRECTOR DEPARTAMENT : Conf. dr. Daniela Viorelia Matei
E-mail: daniela.matei@umfiasi.ro

Consiliul Departamentului Științe Biomedicale

Prof. Dr. Liliana Vereștiuc
Prof. Dr. Radu-George Ciorap
Conf. Dr. Călin-Petru Corciovă
Conf. Dr. Daniela-Viorelia Matei
Șef lucrări Dr. Daniel-Florin Boldureanu
Şef lucrări Dr. Marin Zagnat
Asist. Dr. Cătălina Luca​


Cadre Didactice​​​


Cadru DidacticSediul disciplinei/CabinetContact
Prof. Dr. Hariton Nicolae Costin
Sala 1.3, et. Ihariton.costin@umfiasi.ro
Prof. Dr. Anca Mihaela Lazăr
Sala 2.8/Birou et.II, corp C1anca.lazar@umfiasi.ro
Prof. Dr. Gabriela Marinescu
Sala 3.3/ Cabinet et. III, corp C1gabriela.marinescu@umfiasi.ro
Prof. Dr. Dragos Aro​​tăriței
Sala 3.2/Cabinet et.III, corp C1dragos.arotaritei@umfiasi.ro
Prof. Dr. Liliana Vereştiuc - PRODECAN
Sala B 3.2
Sala 2.5/ Cabinet et.II, corp C1
liliana.verestiuc@umfiasi.ro
Prof. Dr. Anca Zbranca-Toporaș
Pol. Spiridon, et.I, cam 154anca.zbranca@umfiasi.ro
Prof. Dr. Radu-George Ciorap
Sala 1.1, et.I
radu.ciorap@umfiasi.ro
Prof. Dr. Anca Galaction - DECAN
Sala P3
Cabinet et.I, corp C1
anca.galaction@umfiasi.ro
Conf. Dr. Dan Zaharia-Kezdi
Sala 1.1/Cabinet etaj IV, corp C1dan.zaharia@umfiasi.ro
Conf. Dr. Maria Butnaru
Sala B 3.2, etaj III / Cabinet etaj II, corp C1
maria.butnaru@umfiasi.ro
Conf. Dr. Florin Munteanu
Sala 2.1, et.IIflorin.munteanu@umfiasi.ro
Conf. Dr. Gabriela-Gladiola Petroiu
​Sala B3.4 etaj III,corp C1
​gabriela.andruseac@umfiasi.ro
​Conf. Dr. Călin-Petru Corciovă
​Sala 1.2/ Birou et I, corp C1
​calin.corciova@umfiasi.ro
​Conf. Dr. Cristian Rotariu
​Sala 1.3, et I​
​cristian.rotariu@umfiasi.ro
​Conf. Dr. Mariana Rotariu​
​Sala BFKT, etaj IV
​mariana.rotariu@umfiasi.ro
​​Conf. Dr. Daniela Matei - Director Departament Științe Biomedicale
​Sala 1.6/ Birou et.III, corp C1
​daniela.matei@umfiasi.ro
S.l. Dr. Carmen Grigoraș
Sala B3.2/Birou et. III, corp C1
carmen.grigoras@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Ovidiu Bredeţean
Sala 2.6/ Cabinet et.II, corp C1ovidiu.bredetean@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Marin Zagnat
Sala P1/ parter
marin.zagnat@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Roxana Covali
Sala 2.6/ Cabinet et.II, corp C1 roxana.covali@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Mihai Ilea
Sala 3.2/ Cabinet et.III, corp C1mihail.ilea@umfiasi.ro
​Ș.l. Cristian-Cătălin Gavăt
​Sala P2, parter
​cristian.gavat@umfiasi.ro
S.l. Dr. Daniel-Florin Boldureanu
Sala 3.3/Birou et. III, corp C1
daniel.boldureanu@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Eugen Creţu
Sala 2.9/Cabinet et.II
victor.cretu@umfiasi.ro
S.l. Dr. Corina Cheptea
Sala P1/ parter
corina.cheptea@umfiasi.ro
S.l. Dr. Maria-Daniela Vlad
Sala 2.2, et. IImaria.vlad@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Marius-Alexandru Turnea
Sala 3.2/ Cabinet et.III, corp C1marius.turnea@umfiasi.ro
Ş.l. Dr. Andrei-Vasile Nastuţă
Sala 2.9/Cabinet etaj 2 corp C1
nastuta.andrei@umfiasi.ro
​Ș.l. Dr. Maria-Daniela Vlad
​Sala 2.2, et II
​maria.vlad@umfiasi.ro
​S.l. Dr Moraru Andreea
​Amf Neurochirurgie
​andreea-dana.moraru@umfiasi.ro
​Ș.l. Dr. Mădălina Poștaru
​sala P3, P2, parter
​madalina.postaru@umfiasi.ro
​Ș.l. Dr. Vera Bălan
​Sala B 3.1, et III
​balan.vera@umfiasi.ro
​Asist. Dr. Dragos Șardaru
​Sala BFKT, etaj IV
​dragos-petrica.sardaru@umfiasi.ro
As. Dr. Doru Andrițoi
Sala 1.2, et. Iandritoi.doru@umfiasi.ro
​Asist. Dr. Bogdan Cobzeanu
​Spitalul Clinic de Recuperare Iasi , Clinica ORL
​bogdan-mihail.cobzeanu@umfiasi.ro
As. Dr. Cătălina Luca

Sala 1.2, et. Icatalina.luca@umfiasi.ro
​As. Dr. Oana Hrișca Eva
​Sala 2.8
​oana.hrisca@umfiasi.ro
​As. Dr. Cătălin Ionițe

​Sala BFKT, etaj IV​
​andrei-catalin.ionite@umfiasi.ro
​Asist. Drd Mihaela-Iustina Condurache
​Sala BFKT, et IV
​mihaela-iustina avram@umfiasi.ro
​Asist. Drd Sînziana Anca Butnaru Moldoveanu
​Sala 2.1, etaj II
​sinziana-anca.butnaru-moldoveanu@umfiasi.ro
​Asist. Drd Andrei Gheorghita
​Sala 3.2/Birou et III, corp C1
​andrei.gheorghita@umfiasi.ro
​Asist. Drd Ioana Buculei
​Sala 2.6
​ioana.buculei@umfiasi.ro
​Asist. Drd Ilie Onu
​Sala BFKT
​ilie.onu@umfiasi.ro​
​Bioing. Fuior Robert
​Sala 1.2, etaj I
​robert.fuior@umfiasi.ro
​Laborant Mihaela Flondor
​Sala P2, parter
​-
​Laborant Simona Harhătă
​Sala B 3.2, etaj III​
​-