Universitatea Gr. T. Popa - Iasi UNIVERSITATEA DE MEDICINA ȘI FARMACIE
GRIGORE T. POPA  IAȘI
Skip to main content
Go Search
  
UMF Iasi > Contact > Pages > default.aspx  

Home 

UMF Iasi > Contact
 
CONTACT

Centrala UMF: +40.232.301.600
+40.232.267.801
+40.232.267.623
Rectorat: +40.232.211.818
+40.232.301.603
Fax: +40.232.211.820
Secretariat: Facultatea de Medicina: +40.232.301.615
Facultatea de Medicina Dentara: +40.232.301.618
Facultatea de Farmacie: +40.232.301.623
Facultatea de Bioinginerie Medicala: +40.232.213.573
Email: Rectorat: rectorat@umfiasi.ro
Decanat Facultatea de Medicina: dec_med@umfiasi.ro
Decanat Facultatea de Medicina Dentara : medden_decanat@mail.umfiasi.ro
Decanat Facultatea de Farmacie : decanat-farmacie@umfiasi.ro ; secretariat-farmacie@umfiasi.ro
Decanat Facultatea de Bioinginerie Medicala: bioinginerie@umfiasi.ro
Departament IT: noc@umfiasi.ro
Adresa: Universitatea de Medicina si Farmacie "Gr.T.Popa" Iasi
Str.Universitatii nr.16 700115 Iasi, Romania


CONDUCEREA UNIVERSITATII "GRIGORE T. POPA" IASI

Prof. dr. Viorel Scripcariu Rectorul universităţii
e-mail: rector@umfiasi.ro
Tel: +40.232.301604
Conf. dr. Irina Iuliana Costache - studii universitare de licenţă ciclul de studii învăţământ clinic şi masterat

e-mail: pro.stud@mail.umfiasi.ro
Tel: +40.232.301663

Prof. dr. Luminita Smaranda Iancu - studii postuniversitare şi formare profesionala continuă

e-mail:  pro.clinic@mail.umfiasi.ro
Tel: +40.232.301673
Conf. dr. Mihai Danciu - studii universitare ciclul de studii învăţământ fundamental
e-mail: pro.fundament@mail.umfiasi.ro
Tel: +40.232.301662
Prof. dr. Monica Hancianu - relaţii internaţionale şi parteneriate academice e-mail: pro.international@mail.umfiasi.ro
Tel: +40.232.301744
Prof. dr. Beatrice Gabriela Ioan - strategie instituțională, evaluare academică și relații cu organizațiile studențești, sindicale, ONG-uri și comunitatea locală
Tel: +40.232.301672
Prof. dr. Adrian Covic - cercetare ştiinţifică
e-mail: pro.cercetare@mail.umfiasi.ro
Prof. dr. Lăcrămioara Ionela Șerban  - Decan Facultatea de Medicina e-mail: ionela.serban@umfiasi.ro
Tel: +40.232.301614
Prof. dr. Norina Consuela Forna - Decan Facultatea de Medicina Dentară e-mail: ncforna@ClTEpi.umfiasi.ro
Tel: +40.232.301619
Prof. Dr. Lenuța Profire  - Decan Facultatea de Farmacie

e-mail: lenuta.profire@umfiasi.ro
Tel
: +40.232.301616

Prof. Dr. Anca Galaction - Decan Facultatea de Bioinginerie Medicală e-mail: anca.galaction@umfiasi.ro
Tel: +40.232.213573
Ing. Maria Arhip - Director General Administrativ e-mail: maria.arhip@umfiasi.ro
Tel: +40.232.301606
GABRIELA CUCIUREANU  - Secretar-şef Universitate
e-mail: gabriela.cuciureanu@umfiasi.ro
Tel: +40.232.301603
Copyright © 2010-2017 Universitatea Grigore T. Popa - Iasi. Toate drepturile rezervate.