Universitatea Gr. T. Popa - Iasi UNIVERSITATEA DE MEDICINA ȘI FARMACIE
GRIGORE T. POPA  IAȘI
Skip to main content
Go Search
  

UMF Iasi > Contact > Interioare UMF Iasi

 

TABEL CU NUMERELE DE TELEFON

DE INTERIOR  DIN U.M.F. IAŞI

LOCAŢIE

DENUMIRE

Nr. telefon

ARIPA 1 – etaj I

CENTRALA TELEFONICĂ UMF

1600

 

ACADEMIE

DEMISOL

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Registratură

Suciu Adrian

1605

Arhivă

Cănila Daniela,

Armaşu Crina

1870

Administrativ

Călin Ana

1854

 

Chiriac Eugen

1612

 

Timofte Mihai

1655

 

Cot Dan

1656

 

FAX

1658

 

Harus Mirela

1659

 

Novotni Romeo

Burciu Lenuța

1863

 

Nistor Aurica

1884

 

PARTER

DECANAT  MEDICINĂ

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Decan

Prof. Dr. Șerban Lăcrămioara

1614

Administrator şef facultate+FAX

Huzum Roxana

1633

Secretar  şef facultate

Crâşmaru Oana

1615

Secretar facultate

Mereuță Andreea

1629

 

Stavri Lili

Hilițanu Magdalena

1630

 

Luca Simona

1631

 

Isailă Alina

1632

 

Munteanu  Irina

1627

 

Orminişan Mihai

Agheorghiesei Doina-Monica

1626

 

Drăgan Sandra-Anamaria

Nemțanu Alexandrina

1866

 

DECANAT  MEDICINĂ  DENTARĂ

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. Telefon

Decan

Prof. Dr. Forna Norina

1619

Administrator şef facultate

Apostol Mihaela

1638

Secretar  şef facultate

Copacinschi Oana Monica

1618

Secretar facultate

Irimia Monica

1635

 

Dumitrescu Delia

1636

 

Isarie Petronela

1637

 

Agache Ștefania-Luminița

1618

 

DECANAT  FARMACIE

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Decan

Prof.dr. Profire Lenuța

1616

Administrator şef facultate

Topciu Cristina

1634

Secretar  şef facultate

Marin Elena

1623

Secretar facultate

Vieru  Dorica,

Paraschiv-Nechifor Ana-Maria

1617

             

 

ETAJ I

 

RECTORAT

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Rector

Prof.dr.Viorel Scripcariu

1604

Secretar sef universitate

Gabriela Cuciureanu

1603

Secretar Rectorat

Chirilă Ioana

1641

Secretar Post universitar

Olărașu Oana

1873

Secretar +FAX

Ursache Camelia

1640

Secretar didactic

Nisfoeanu Dana

1874

Secretar didactic

Beda Mirela

1643

Secretar Rezidenţi

Donos Ani

1646

Secretar Relaţii internaţionale

Vacariu-Sirotta Mihaela-Cornelia

1602

Secretar Relatii Internationale si Strategie Institutionala

Dobrea Andreea

1871

Secretar

Jalbă Anca

1641

Secretar Masterate

Tănăsoiu Ludmila-Doina

1668

Prorector

Prof.dr. Doina Azoicăi

1672

Prorector

Prof dr Monica Hăncianu

1872

Prorector

Prof.dr. Luminița-Smaranda Iancu

1673

Prorector

Conf.dr. Mihai Danciu

1662

Prorector

Prof dr Carmen Vulpoi

1663

Prorector 

Prof.dr. Adrian Covic

1744

 

 

CONTABILITATE

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Director economic

Baraneţchi Petronela

1610

 

Moraru Liliana

1645

 

Rusu Felicia

1647

 

Barbu Viorica

1648

 

Huminiuc Mariana

1649

 

Trifina Dana

1651

 

Cărare Cristina

1652

 

Şerban Ileana

1609

 

Păun Petronela,

Munteanu Livia

1654

 

Butnaru Vasilica

1664

 

Rusu Magdalena

1665

 

Irimia Cătălina,

Obreja Leonard

1666

 

Ciubotariu Dana

1849

 

Ganea Nicoleta

1724

Fax contabilitate

FAX

1653

 

C.F.P.P. , MANAGEMENTUL CALITĂȚII

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

C.F.P.P.

Alexa Ioana

Drutcă Oana

1624

C.F.P.P.

 

1625

Managementul calităţii

Zăinescu Daniela

1613

 

ETAJ II

 

ADMINISTRATIV

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Director  general

Druguş Daniela

1607

Fax director general

FAX

1650

Secretariat director

Florian Daniela

1606

Secretariat director

 

1865

Director adjunct

Arhip Mariana

1601

Serv.Coordonare şi suport logistic pt.activitatea didactică

Gherghişan Gabriela

1611

Serv.Coordonare şi suport logistic pt.activitatea didactică

FAX

1877

Consilier juridic

Ruja Roxana

1644

Consilier juridic

Iacob Mirela

1676

Director patrimoniu+FAX

Năstase Nicoleta

1639

 

        SERVICIUL RESURSE UMANE

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Şef serviciu RU

Kantor Cristina

1670

Salarizarea muncii

Iacob Irina

Tofan Mihaela

1667

Salarizarea muncii

Apetroi Felicia

1669

Salarizarea muncii

Balan Gabriela

1608

Salarizarea muncii

Aburculesei Ana

1867

Birou personal

Anton Viorica

1660

Birou personal

Dioşteanu Ica

1661

Birou personal

Pintescu Iuliana

Marciuc Nicoleta

1879

      

DEPARTAMENT CERCETARE ŞTIINŢIFICĂ       

Cercetare programe

Toma Marius

1620

Iftimi Elena

Hucianu Cătălin

1848

 

 

DEPARTAMENT PROGRAME EUROPENE

Programe Europene

Tomaziu Mihaela

Răileanu Felicia

Abalașei Diana

1876

 

Marciuc Bogdan

Călugăreanu Mioara-Amalia

Colotin Georgiana

1723

 

CORP   A1

 

 

PARTER

 

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Centrul de comunicaţii

Răileanu Magda

1841

 

Seghedin Mihaela

Sofrone Andrei

Olteanu Claudiu

1680

Cabinet consultaţii ONCO-GENETICĂ

Chirica Valeriu

1682

Camera tehnica centrală telefonică

Popa Maricel

1929

Tipografie

Palade Costică

1679

Tipografie

Popescu Sorin

1678

Tipografie (sală lucru)

 

1746

Desenatori

Atanasiu Marius

1822

Fiziologie

Prof. dr. Şerban Lăcrămioara

Prof.dr. Şerban Dragomir

1677

Biofizică Farmacie

Prof. dr. Baican Mihaela

1683

Biofizică Farmacie

Şef l. dr. Crivoi Florina

Asist.dr.Lăcătuşu Diana

1684

Biofizică Medicină

Şutu Eduard

1861

 

 

 

 

ETAJ  I

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Biofizică Medicină

IMAGO-MOL (prof.dr.Ștefanescu C)

1888

Fiziologie

Prof.dr. Bild Walther

1846

 

 

ETAJ  II

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Farmacologie Medicină

Negru Adriana

Andronic Adrian

Negru Silvia

1698

Farmacologie Medicină

Prof. dr. Mungiu O. Costel

1699

Farmacologie Medicină

Prof. dr. Lupuşoru Cătălina

1703

Farmacologie Medicină Dentară

Prof. dr. Nechifor Mihai

1855

Histologie –Laborator de Microscopie

Prof. dr. Căruntu Irina

1702

 

 

ETAJ  III

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Epidemiologie – Lab.Oncogenetica

Conf.dr.Negura Lucian

1704

Epidemiologie

Prof. dr.  Ivan Aurel

1707

Epidemiologie

Laborator de epidemiologie moleculară

1710

Medicina muncii

 

1706

Igienă

Conf. dr.Pietrariu Florin

1847

Igienă

Conf. dr. Voroniuc Otilia

1728

Igienă

Lupu Costel

1716

Igienă

Conf. dr. Indrei Lucian

1712

Igienă

Conf. dr. Albu Adriana

1713

 

 

ETAJ IV

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

S.P.M.

Conf. dr. Duma  Olga-Odetta

Asist.dr.Manole Mugur

1686

S.P.M.

Conf. dr. Cărăuşu Mihaela

 

1705

S.P.M.

Şcoban Ion

1714

S.P.M.

Conf. dr. Zanoschi Georgeta

Conf.dr. Iliescu Liliana

1715

Microbiologie

Conf. dr. Pânzaru Carmen(rezidenţi)

1687

 

 

CORP A1 -  MANSARDĂ

 

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Epidemiologie

Prof dr Azoicăi Doina

Șef l dr Matei Mioara

1729

Epidemiologie

Asist dr Manole Alina

Asist dr Mihai Mihaela

Lab Buga Alina

1708

Igiena

Asist dr Foia Iolanda

Asist dr Ghica Dragos

Asist dr Martinescu Gabriela

1711

Farmacologie

Asist dr Cernescu Irina

Asist dr Rusu Gabriela

Asist dr Boanca Mihaela

Asist dr Damian Lisandra

1697

Fiziologie

Prof dr Bild Walther

Conf.dr. Gurzu Bogdan

1691

Farmacologie

Conf dr Albu Elena

Conf drMititelu-Tarțău Liliana

1868

SPM

Asist dr Lupu Iulian-Costin

Asist dr Carasevici Bogdan

1889

 

 

CORP   A2

 

ETAJ  I

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Genetica

Șef l dr.Pânzaru Monica

Șef l dr.Caba Lavinia

Asist.dr.Popescu Roxana

1826

Imunologie

Conf.dr.Cianga Corina

Şef l.dr.Zugun Florin

Şef l.dr.Florea Irina

Asist.dr.Constantinescu Daniela

1709

Biofizica

Sef l.dr.Hurjui Ion

Asist.dr.Miron Sorin

Asist.dr.Oprişan Bogdan

Asist.dr.Guţu Mihai

1685

Fiziologie Medicină dentară

 

Conf. dr. Neamţu Andrei

Şef l.dr.Hurjui Loredana

1731

Fiziologie – Lab.experimental

Sef l.dr.Popescu Ionuţ

 

1726

 

 

ETAJ III

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Fiziopatologie

Prof.dr.Mocanu Veronica

1881

Fiziopatologie

Sandu Costel

Mihai Manuela

1696

Fiziopatologie

Prof. dr. Costuleanu Marcel

1882

Fiziopatologie

Asist.dr. Toader Ştefan

1883

 

 

 

CORP A2 -  MANSARDĂ

 

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Fizipatologie

Prof. dr. Bădescu Magda

Prof.dr.Ciocoiu Manuela

1688

Fiziopatologie

Sef l.dr.Chicu Mihaela

Şef l.dr.Lupuşoru Raoul

Şef l.dr.Bădulescu Oana

Şef l.dr.Haliga Raluca

1842

Fiziopatologie - MD

Șef l dr.Iancu Roxana

Asist.dr.Bohotin Cătălina

1828

Farmacologie - MD

Şef l.dr.Cuciureanu Magdalena

Șef l.dr.Ciubotariu Diana

1828

Histologie

Prof.dr.Căruntu Irina

1701

Histologie

Prof.dr.Amălinei Cornelia

Conf.dr.Balan Raluca

Șef l.dr.Lozneanu Ludmila

1829

Histologie

Şef l.dr.Grigoraş Adriana

Şef l.dr.Trandafirescu Mioara Florentina

Sef l.dr.Chelaru Liliana

Asist.dr.Galeş Cristina

1747

Histologie

Prof.dr.Zamfir Carmen

Conf.dr.Amihăesei Cristina

1727

Imunologie

Prof.dr.Cianga Petru

1862

Genetica

Prof.dr.Gorduza Vlad

Prof.dr.Rusu Cristina

1827

Genetica

Şef l.dr.Butnariu Lăcrămioara

Şef l.dr.Braha Elena

1825

Farmacologie

Prof.dr.Iliescu Radu

1719

S.P.M.

Şef l.dr.Cepoi Vasile

1689

Fiziopatologie

Asist.dr.Bararu Iris

Asist.dr.Luca Andrei

1694

Fiziopatologie

Asist dr Diaconescu Bogdan

Asist dr Apăvăloae Maria

Asist dr Mocanu Mădălina

1681

Departament Comunicare si Marketing universitar

Burduja Constanţa- Ivona

1843

 

 

CORP   A3

 

PARTER

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Biologie celulară

Conf. dr. Petreuş Tudor

Şef l.dr.Bădescu Laurenţiu

Asist dr Stoica Laura

1717

Biologie celulară

Chiriac Anca,

Carp Rodica

1864

Biologie celulară

 

Asist.dr. Olinici Doiniţa

1718

Biologie celulară

Prof. dr. Cotrutz Carmen

1721

Biologie celulară

Drîmbă Iuliana

1722

Școala doctorală

Mitasov Consuela

1628

 

Bandol Renata

1642

Director CSD

Prof.dr.Rusu Cristina

1160

Biofizică Medicină dentară

Șef l..dr.Vasîncu Decebal

1725

 

ETAJ  I

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Audit financiar intern

Vezeteu Mirela

1732

SAPTI

Moşescu Victor

Niță Constantin

Mihnea Dan-Mihai

1674

SAPTI

FAX

1869

Patrimoniu

Piliuţă Elena

Munteanu Lidia

Răscuțoi Tatiana

1657

SAPTI

Bârca-Vasiliu Ionica

Baba Mihaela

1621

Soc.Stud.Medicinişti

 

1733

 

ETAJ  II

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Morfopatologie

Conf. dr. Butcovan Doina

1735

Morfopatologie

Asist.dr. Moroşan Eugenia

1736

Morfopatologie

Conf. dr. Danciu Mihai

1737

Morfopatologie

Asist.dr. Giuşcă Simona

1738

Morfopatologie

Asist. dr. Ungureanu Loredana

1739

Morfopatologie

Şef l. dr. Ungureanu Carmen

Sef l.dr. Cojocaru Elena

1740

Morfopatologie

Şef l. dr. Ciobanu Delia

1741

Morfopatologie

Conf. dr. Teleman Sergiu

1743

Morfopatologie

Butnaru Ana

Goldum Daniela

1745

 

 

ETAJ  III

 

Microbiologie

Sandu Liliana

Batog Maricica

Rotariu Ştefan

1748

Microbiologie

Conf. dr. Pânzaru Carmen

Conf.dr.Dorneanu Olivia

1749

Microbiologie

Prof. dr. Iancu Smaranda-Luminiţa

1751

Microbiologie

Asist.dr.Luncă Cătălina

1752

Microbiologie

Şef l.dr.Bădescu Aida

1753

Microbiologie-virusologie

LABORATOR (mansardă-aripa A3)

1754

 CORP A3 -  MANSARDĂ

 

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. Telefon

Microbiologie

Şef l.dr.Ursu Ramona

Şef l.dr.Vremera Teodora

1750

Microbiologie

Asist.dr.Costin Diana

Asist.dr.Şerban Raluca

1742

Microbiologie

Asist.dr. Jelihovschi Igor

Asist.dr. Tucaliuc Simona

1734

Microbiologie-Parazitologie

Şef l. dr. Cobzaru Roxana

Asist dr Rîpă Carmen-Valerica

1700

Fiziologie

Sef l dr Cojocaru Elena

Asist dr Maranduca Minela

Asist dr Avram Catalina

Macovei Carmen

1692

Fiziologie

Șef l dr Hogaș Mihai

Asist dr Pohaci-Antonesei Catalin

Asist dr Vasiliu Ioana

Asist dr Armasu Ioana

1890

Fiziologie

Șef l dr Oprisa Cristina

Asist dr Pohaci-Antonesei Luiza

Asist dr Stefan Manuela

Asist dr Diaconu Ramona

1693

Fiziologie

Prof.dr.Slătineanu Simona

Prof.dr. Petrescu Gheorghe

1858

 

INSTITUTUL  de ANATOMIE

 

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Anatomie - parter

Conf.dr. Moscu Mihaela

1756

Anatomie - parter

Asist.dr.Luca Cristina

1755

Anatomie – etaj I

 

1757

Anatomie - demisol

Apetroaei Elena

1758

Anatomie - parter

Conf.dr.Țăranu Traian

1759

Anatomie - parter

 

1760

Anatomie - demisol

 

1761

Anatomie - demisol

Şef l.dr.Tărniceriu Cristina

Asist.dr.Burduloi Vladuţ

1762

Anatomie - demisol

Asist.dr Tucaliuc Dan

Asist.dr.Secara Bogdan

1763

Anatomie - parter

Conf.dr. Stan Cristinel

1764

Anatomie - parter

Şef l.dr.Furnică Cristina

1765

Anatomie - demisol

Şef l.dr.Hînganu Marius

Sef l.dr.Hînganu Delia

Şef l.dr.Frîncu Laurian

1766

Anatomie - parter

Bălteanu Galini

1767

Anatomie - demisol

Asist.dr.Morariu Marius

Asist.dr.Prisacariu Radu

Asist.dr.Ţepordei Razvan

Asist.dr.Dumăchiţă-Şargu Gabriela

Asist.dr.Perianu Lăcrămioara

1768

Anatomie - parter

Asist.dr. Ciupilan Corina

Asist.dr. Maxim Razvan

1769

Anatomie – etaj I

Prof.dr. Sava Anca

1770

Anatomie - parter

 

1771

Anatomie - demisol

Prof.dr. Mocanu Veronica

1875

 

FARMACIE

 

DEMISOL

 

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Farmacie

Conf. dr. Mircea Cornelia

Arghiri Gabriela

1801

Medicină

Şef l.dr. Stoica Bogdan

1802

Medicină

Asist.dr. Stănescu Raluca

1803

Medicină

Şef l.dr.Petrescu Elena

1804

Medicină

Şef lucr.dr.Vasilescu Leonard

Asist.dr. Mărculescu Afrodita

1805

Medicină

Conf.dr.Dimitriu Cristina

1806

Medicină

Medicina dentara

Asit.dr. Filip Nina

Asist.dr. Albuţ Irina

1807

Medicină dentară

Prof.dr. Foia Liliana

1808

Medicină

Conf.dr. Ungureanu Didona

1823

Medicină

 

1824

Hol

Bercovici Daniela

Popescu Liliana

1839

 

PARTER

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Casierie generală

Ghervase Paula

1857

Casierie cămine

Racu Doina

1850

Centrală termică

Birou

1860

 

 

ETAJ  I

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Biochimie farmaceutică

Asist.drd. Iancu Cristina

1773

Analiza  medicamentului

Asist.dr.Ciobanu Costi

Dima Daniela 

1775

Chimie organică

Asist.dr. Jităreanu Alexandra

1776

Chimie organică

Meaună Cristina

1790

Analiza medicamentului

Conf. dr. Corciovă Andreia

1791

Chimie organică

Asist.dr.Zbancioc Ana Maria

1789

Chimie organică

Conf. dr. Tătărânga Gabriela

1353

Chimie anorganică

Conf. dr. Ştefanache Alina

1799

Chimie anorganică

Asist.dr. Miftode Monica

1800

Chimie anorganică

Morariu Mariana

1840

Chimie analitică

Şef l.dr. Vieriu Mădălina

Asist.dr. Gudruman Alina

1774

Chimie analitică

Prof. dr. Ţântaru Gladiola

1795

Chimie analitică

Prof.dr. Bibire Nela

1792

Chimie analitică

Murariu Elena

1793

Chimie analitică

Conf.dr. Apostu Mihai

1794

Chimie fizică

Şef l. dr. Spac Adrian

1798

Chimie fizică

Asist.dr.Zavastin Daniela

Asist.dr..Gherman Simona

1797

Chimie fizică

Savin Elena

1796

 

ETAJ  II

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Chimie farmaceutică

Mihai Cristina

1809

Chimie farmaceutică

Prof. dr. Profire Lenuţa

1810

Chimie farmaceutică

Conf. dr.Tauşer Georgiana

Conf.dr. Lupaşcu Dan

1812

Chimie farmaceutică

Șef l.dr.Vasincu Ioana

Șef l.dr.Lupaşcu Florentina

Asist.dr. Apotrosoae Mari

Asist.dr.Pânzariu Andreea

Asist.drd.Constantin Sandra

1813

Industria medicamentelor

Conf. dr. Stan Cătălina

1811

Industria medicamentelor

Asist.dr.Drăgan Maria

1853

Farmacognozie depozit

Enache Luana

1817

Industria medicamentelor

Ghiţoiu Veronica

1818

Farmacognozie

Prof.dr.Miron Anca

1814

Farmacognozie

Prof. dr.  Hâncianu Monica

1815

Farmacognozie

Conf. Aprotosoaie Clara

Şef l.dr. Cioanca Oana

Asist.dr. Trifan Adriana

1816

 

ETAJ  III

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Centrul de comunicaţii

ing. Mohr Cristian

ing. Hartingher Lucian

Bîrsan Alexandru

Alexandru Daniel

Popa Maricel

1622

NOC NOC

Servere

3109

NOC Farmacie

 

3110

Tehnica farmaceutică

Conf.dr. Ochiuz Lăcrămioara

1851

Tehnica farmaceutică

Prof. dr. Cojocaru Ileana

1782

Tehnica farmaceutică

Ursu Elena

1783

Tehnica farmaceutică

Conf. dr. Gafiţanu  Carmen

1781

Botanică

Şef l. Ivănescu Bianca

1819

Botanică Laborator

Asist.dr. Lungu  Cristina

Asist dr Gradinaru Adina

Gheorghiu Lăcrămioara

1820

Microbiologie farmaceutică

Prof. dr. Poiată Antoniea

1821

Microbiologie farmaceutică

Onofrei Romiţa

1788

Chimie sanitară- Laborator

Asist.dr. Avasilcăi Liliana

Asist.dr. Șlencu Bogdan

1784

Chimie sanitară

Şef l.dr.Morariu Ionela-Daniela

1785

Chimie sanitară- Depozit

Acornicesei Tatiana

1787

Marketing

Conf. dr. Voitcu Mariana

1786

Farmacodinamie

Şef l.dr. Bulea Delia

1777

Farmacodinamie

Conf.dr. Bild Veronica

1778

Farmacodinamie

Mihai Nicoleta

 

1779

Farmacodinamie

Asist dr.Arcan Oana

Asist dr Vasincu Alexandru

1780

 

ETAJ  IV

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Toxicologie

Conf. dr. Agoroaei Luminiţa

1830

Toxicologie

Asist.dr.Grigoriu Ioana-Cezara

Asist.dr.Strugaru Anca-Monica

1831

Toxicologie- aparatură

 

1832

Toxicologie

 

1835

Microbiologie farmaceutică

Conf.dr. Tuchiluş Cristina

1837

Farmacologie

Asist.dr.Neamţu Monica

Asist.dr.Ababei Carmen

1838

Tehnica farmaceutică

Conf.dr. Popa Eliza

Asist.dr. Creţeanu Andreea

1833

Tehnica farmaceutică

Asist.dr. Stamate Monica

1834

 

SECTOR ADMINISTRATIV

 

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Bufet

SALA COMENZI

1720

Birou bufet

Budescu Petronela

Rusu Valentin

Haros Petru

Ciobanu Ioana

1887

Magazie centrală

Ancuţa Elena

Dascălu Lenuţa

1852

AÎI

SSM

Atelier întreținere

Mercaş Sever

Ţugui Anca

Gavril Claudia

1844

Șef atelier

Cojocaru Mircea

Belciug Vasile

1675

Depozit chimicale

Berihoi Corina

1772

Portar Farmacie

 

1880

DISPECER LIFT

 

1886

 

FACILITĂȚI STUDENȚI

 

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Cămin E5

Timofte Mihaela

3223

 

Spiridon Gabriela

Busdugan Lidia

3222

 

Iacob Mirela-Administrator cămin

3106

Cămin E1

Lungu Constantin-Administrator cămin

3105

Cămin 1 Mai A

Bahnă Daniela-Administrator cămin

3103

Cămin 1 Mai B

Bahnă Daniela-Administrator cămin

3104

Cămin 1 Decembrie pav.9

Pasniciuc Aurelia-Administrator cămin

3101

Cămin 1 Decembrie pav.10

Pasniciuc Aurelia-Administrator cămin

3102

Cămin T22

Gheorghiu Maria-Administrator cămin

3107

 

 

CLĂDIRE BIOINGINERIE

 

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Decan

Prof.dr.Galaction Anca

3244

Prodecan

Șef l dr. Corciovă Călin

3243

Administrator şef facultate

Asiminei Paul

3242

Secretar şef facultate

Flocea Petruţa

3241

 

 

3245

Laborator instrumentație biomedicală

 

3246

Centrul de Fiziokinetoterapie şi recuperare-Registratură

 

3251

Chirurgie plastică

Secretariat

3211

SCOP

Ciolan Ioana Felicia

3249

Atelier întreținere

Ghițescu Iulian

Niță Alexandru

3257

Poartă

Portar de serviciu

3252

 

BIBLIOTECA U.M.F.

 

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Director bibliotecă

Scutariu Viorica

3203

Achiziţii bibliotecă

Bonciu Carmen

3201

Imprumut Medicina dentară

Paraschiv Adina

3202

Evidenţă bibliotecă

Smochină Laura

3204

Imprumut studenţi

Prioteasa Lucieana

3205

Sală lectură

Odobescu Mihai

3206

Catalogare

Băduleţ Cristian

3207

 

SALA de SPORT “V.ALECSANDRI”

LOCAŢIE

NUME-PRENUME

Nr. telefon

Sala de sport-sediu disciplină

Prof.dr.Paraschiv Ciprian

Șef l.dr.Vanvu Gineta-Ionela

Asist.drd.Cozmei Geanina

3208

 

 

     

 INFORMATII UTILE

Toate numerele de interior care incep cu 1 pot fi apelate din exterior prin adaugarea prefixului 0232 si a cifrelor 3 si 0 inaintea interiorului dorit, iar cele cu 3 se apeleaza pe vechile numere de apel, dupa cum urmeaza : -biblioteca 0232213701/0232218224 -chirurgie plastica 0232272829 -serviciul social 0232276287 -bioinginerie 0232213573/0232211676 -stomatologie corp BIM 0232211370 -camin C9 0232210075 -camin C10 0232219430 -camin 1MAI A 0232217788 -camin 1MAI B 0232217790 -camin E1 0232215209 -camin E5 0232219925 -camin T22 0232270564
Copyright © 2010-2017 Universitatea Grigore T. Popa - Iasi. Toate drepturile rezervate.